Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje  pondělí 19. června 2017 do 17. h

19.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje  pondělí 19. června 2017 do 17. h

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli ve 13:46 k otevření bytu na tř. E. Beneše v Hradci Králové z důvodu podezření na úmrtí obyvatele bytu. Uvnitř byla nalezena zemřelá osoba.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a chlumečtí dobrovolní hasiči byli ve 14:29 přivoláni k požáru osobního vozidla Wolksvagen Sharan. Auto se nacházelo na sjezdu z dálnice D11 na Chýšť. Motorový prostor byl uhašen práškovým hasicím přístrojem. Jednotka provedla ochlazení vozidla.

jjjj-(1).jpg

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ve 14:30 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního automobilu, která se stala na silnici I/35 u Všestar. Jedno z vozidel skončilo v příkopu, ostatní dvě u krajnice. Komunikace byla v obou směrech průjezdná. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči uklidili místo nehody.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská, Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nechanic a Nového Bydžova zasahovali po 15. h (ohlášeno 15:08) u dopravní nehody tří osobních vozidel, která se stala na silnici mezi obcí Prasek a Novým Bydžovem. Tři osoby utrpěly zranění. Hasiči dvěma zraněným poskytli předlékařskou péči, třetí osobu ošetřila zdravotnická záchranná služba. Na vozech provedly jednotky protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem a provedli úklid komunikace. Silnice byla v místě zásahu zcela neprůjezdná.

Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská vyjeli v 15:35 ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo za obcí Stěžery ve směru na Hradec Králové. Nehoda se obešla bez zranění. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a vozovku uklidili. Jednotka řídila v místě dopravu. Komunikace byla v místě nehody průjezdná pouze pro osobní vozidla.

Územní odbor Jičín

Novopačtí profesionální hasiči vyjeli v 6:55 k záchraně kachen do ulice Šlejharova v Nové Pace. Jednotka poklop kanalizace zvedla a káčata vytáhla.

Územní odbor Náchod

gg-(1).jpg

Profesionální hasiči z Náchoda, Broumova dobrovolní hasiči z Police nad Metují zasahovali v ranních hodinách (ohlášeno 6:30) při střetu osobního automobilu Peugeot 306 a motocyklu. Nehoda se stala v ulici Ostašská ve Velké Ledhuji. Jednotky na místě provedly protipožární opatření. Obě vozidla poté odstranily z komunikace a vozovku uklidily. Zraněný motorkář byl transportován sanitou do nemocnice. Na místo přilétl také vrtulník letecké záchranné služby, který odletěl zpět prázdný.

Náchodští profesionální hasiči byli ve 13:47 přivoláni na pomoc chlapci, kterému spadli u domu v ulici Trojická v Náchodě klíče do kanalizace. Hasiči klíče vytáhli a předali je chlapci.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s dobrovolní hasiči z Opočna byli ve 14:45 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla zraněna. Zdravotnická záchranná služba ji ošetřila a odvezla do nemocnice. Hasiči do příjezdu Policie ČR řídili v místě dopravu.

Územní odbor Trutnov

h-(1).jpg

Profesionální hasiči z Trutnova byli v 10:48 přivoláni do ulice Krkonošská v Janských Lázních. Autobus zde při odbočování do kopce uvízl zadní částí. Jednotka autobus vyprostila a pomohla s jeho otočením v křižovatce. Došlo k poškození vozovky autobusem, o čemž byla informována Správa a údržba silnic.

Královédvorští profesionální hasiči otevírali krátce po 15. h (ohlášeno 15:05) zabouchnuté dveře bytu v ulici E. Krásnohorské ve Dvoře Králové. Uvnitř bylo miminko, které bylo v pořádku.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele